Aktuality

Termín 6. konferencie ENSREG je už známy

Pôvodne sa v poradí šiesta Európska konferencia o jadrovej bezpečnosti mala konať ešte v roku 2021. Kvôli pandemickým obmedzeniam bol termín konferencie presunutý na 20. 21. júna 2022. Konferencia v Bruseli bude pod záštitou Skupiny európskych dozorov nad jadrovou bezpečnosťou (ENSREG) v spolupráci s Európskou komisiou.

Jedným z kľúčových cieľov konferencie je zhodnotiť jadrovú bezpečnosť v Európe po viac než desiatich rokoch od jadrovej havárie vo Fukušime – pokračovanie v záťažových testoch, záťažové testy v krajinách mimo EÚ, aktuálne partnerské hodnotenia a podobne. Ďalšími témami konferencie budú témy súvisiace s účasťou verejnosti na nakladaní s odpadom, dlhodobou prevádzkou jadrových elektrární, skúsenosťami a poučeniami, ktoré vzišli z pretrvávajúcej pandémie a tiež s licencovaním inovatívnych projektov ako sú malé modulárne reaktory a výskumom v oblasti jadrovej bezpečnosti.

Miestom konania konferencie bude budova Charlemagne, sídlo Európskej komisie v Bruseli. Účastníci budú musieť rešpektovať platné opatrenia súvisiace so zamedzením šírenia ochorenia COVID-19. Organizátori budú konferenciu streamovať, preto bude možná účasť aj prostredníctvom online pripojenia.

Táto správa má len informatívny charakter, oficiálne oznámenie spolu s návrhom programu je vo fáze prípravy a bude včas zverejnené. Viac informácií sa dozviete na webovej stránke ENSREG (https://www.ensreg.eu/ensreg-conferences).

Aktualizácia: 20.01.2022